KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10227693
nr 1022 7693
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), signerad. -34, sydländskt motiv, 17x27
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
måndag 29 februari 2016
kl 19:14:00
- Klassiska
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve