KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10227693

nr 1022 7693

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), signerad. -34, sydländskt motiv, 17x27

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

måndag 29 februari 2016
kl 19:14:00

  • Klassiska

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve